Tegoroczna edycja konferencji Corpus Christi odbyła się w ostatnim tygodniu lipca w Göteborgu. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią organizatorzy postanowili powrócić do stacjonarnej formy spotkania. Frekwencja dopisała - udział wzięło ok. 150 osób z 17 państw, w tym cztery osoby z Polski.

21 marca br. miała miejsce wideokonferencja przedstawicieli europejskich Kościołów należących do Międzynarodowej Rady Luterańskiej. Podczas zebrania głos zabrał jeden z rosyjskich pastorów, który zgodził się na opublikowanie swoich słów. Ze względów bezpieczeństwa jego nazwisko nie jest podane. Wypowiedź udostępniamy poniżej.

Piszę te słowa w czwartkowy wieczór, gdy od blisko doby trwa rosyjski atak na Ukrainę na pełną skalę. Przed chwilą wróciłem z manifestacji przed ukraińską ambasadą w centrum Warszawy. Eskalacja wojny w ostatnich dniach budzi szok, przerażenie i gniew.

Portal Konfesyjni Luteranie

Portal „Konfesyjni” został założony z inicjatywy wiernych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. celem kultywowania czystości i prostoty wykładni Słowa Bożego zawartej w Księgach Symbolicznych a także rozbudzenia zachwytu nad starochrześcijańskimi korzeniami naszej liturgii, która wraz z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, stanowi centrum religijnego życia Chrześcijan wyznania Ewangelicko - Augsburskiego.