Ks. Jan Byrt z naszej zaprzyjaźnionej Parafii w Szczyrku-Salmopolu rozpoczął realizację kolejnego projektu ewangelizacyjnego, który podobnie jak poprzednie akcje nawiązuje również do zbliżającego się 500-lecia Reformacji.

Jedni na scenach palą Słowo Boże i pozostają bezkarni - a my nie wstydząc się manifestowania miłości do Jezusa i Słowa Bożego głośmy Ewangelię!

Jam jest z tobą i będę cię strzegł wszędzie dokądkolwiek pójdziesz (I Mojż 28,15).

 

Ruszyła zainicjowana przez ks. Jana Byrta z Parafii w Szczyrku akcja „Werset Słowa Bożego na samochodzie”. Przypomnijmy, iż Pomysłodawca poszukuje 500 kierowców, którzy zdecydują się nakleić na swoim samochodzie nalepkę ze Słowem Bożym i wozić ją do rocznicy 500-lecia Reformacji, czyli do 2017 roku. Pytamy ks. Jana Byrta – skład wziął się pomysł na taką akcję i co ona ma na celu ?

- Akcja ma na celu przypomnieć o wielkiej uroczystości , która będzie miała miejsce w 2017 roku czyli o 500 leciu Reformacji . W Kościele Ewangelickim mamy teraz Dekadę Reformacji czyli przygotowanie do tejże rocznicy . Kosciół więc przygotowuje wiele projektów aby zainteresować uroczystościami 500 lecia Reformacji

Kolejna inicjatywa ks. Jana Byrta z parafii w Szczyrku-Salmopolu skierowana jest do par wstępujących w związek małżeński. Ks. Byrt proponuje nowożeńcom chleb ze Słowem Bożym. Umiłowani, miłujmy się nawzajem,gdyż miłość jest z Boga i każdy, kto miłuje z Boga się narodził i zna Boga. ( 1 J. 4.7) "To wspaniałe Słowo Boże znajduje się na chlebie, który przygotowaliśmy wspólnie z Wiesławem Radwańskim i Andrzejem Cieślarem z Wisły. Bardzo się cieszę, że po chlebie w formie Róży Lutra powstał kolejny chleb przeznaczony dla młodej pary! To coś wspaniałego jak ksiądz może podarować nowożeńcom taki chleb i jeszcze Chleb Życia, czyli Słowo Boże!" - mówi ks. Byrt. Każdy para młoda może mieć taki chlebek - wypieki można zamówić w piekarni pana Karola Troszoka w Wiśle lub parafii w Szczyrku-Salmopolu (link do strony Parafii znajduje się na głównej stronie naszego portalu).

 

Czytelnia

DIDACHE

"DUCH A LITERA" - WSTĘP.

 "DUCH A LITERA" - TREŚĆ.

"KOŚCIÓŁ WYSOKI".

"MARIOLOGIA LUTERAŃSKA".

Portal Konfesyjni Luteranie

Portal „Konfesyjni” został założony z inicjatywy wiernych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. celem kultywowania czystości i prostoty wykładni Słowa Bożego zawartej w Księgach Symbolicznych a także rozbudzenia zachwytu nad starochrześcijańskimi korzeniami naszej liturgii, która wraz z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, stanowi centrum religijnego życia Chrześcijan wyznania Ewangelicko - Augsburskiego.