1. Konfesyjny Portal Luterański „Konfesyjni – portal internetowy jest dziennikiem w rozumieniu art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 z późniejszymi zmianami).

2. Portal jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism pod pozycją Pr. 2530 – na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 5 grudnia 2012 r. sygn. akt I Ns.Rej.Pr. 464/12.

3. Wydawcą i redaktorem naczelnym portalu jest Tomasz Płaziński  zam. w Sosnowcu.

5. Portal działa pod adresem internetowym www.konfesyjni.pl.

4. Przedmiotem działalności portalu jest propagowanie pobożności ewangelickiej opartej na czystej wykładni Pisma Świętego zawartej w Księgach Symbolicznych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego - w duchu konfesyjnego luteranizmu, jak również inna działalność o charakterze kulturalnym.

5. Portal nie prowadzi działalności gospodarczej jak również nie pobiera żadnych dochodów związanych z publikacją materiałów.

6. Dziennikarze  zajmujący się tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych na rzecz portalu działają na podstawie upoważnienia redaktora naczelnego.

7. Portal nie jest oficjalną stroną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. jak również żadnej innej instytucji kościelnej.


Zespół Portalu Konfesyjni.pl:


 

 Tomasz Płaziński

Parafia Ewangelicko-Augsbuska w Sosnowcu

redaktor naczelny i administrator portalu 

kontakt :   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Aleksander Bieriezjanczuk

redaktor portalu i administrator forum

kontakt :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

 

Artur Welman

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu

redaktor portalu

kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

ks. Jakub Retmaniak

Luterański Ewangelicki Kościół AW w Republice Czeskiej

redaktor portalu, administrator strony Wspólnoty Św. Pawła

moderator Konfesyjnego Forum Luterańskiego

kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Elżbieta Rutkiewicz

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

moderator Konfesyjnego Forum Luterańskiego

kontakt :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 


Z Portalem współpracują :

 

Ks. Jan Gross  – duchowny luterański, proboszcz parafii ewangelickiej w Mikołowie w latach 1978-2004, radca konsystorza w latach 1990-2001, prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augusburskiego w latach 2002-2007, członek licznych gremiów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, długoletni przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, ekumenista, znawca liturgii luterańskiej.

Ks. Jana Grossa nie ma już niestety wśród nas. Współpracował z naszym Portalem od początku działalności. Udzielił wielu porad duszpasterskich, przekazał wiele tekstów kazań i artykułów. Znajdziemy je na stronach portalu. Odszedł do domu Pana w dniu 25 marca 2014 r. 

 

 

Ks. Jan Byrt - duchowny luterański, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku - Salmopolu. Znany z   wielu akcji ewangelizacyjnych. Pomysłodawca słynnego "Ogrodu Reformacji" jak również  innych projektów. Laureat wielu plebiscytów i nagród. 

 

fot. Dz. Zachodni 

 

 

ks. Rafał Bukowiecki  - duchowny Luterańskiego Ewangelickiego Kościóła Augsburskiego Wyznania w Czechach, proboszcz zboru w Czeskim Cieszynie.

 

 

 

 

comments