Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

W dniu dzisiejszym po raz kolejny podjęta została próba wprowadzenia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP ordynacji kobiet na prezbiterów. Aby by....

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

Zdarzą się, iż niektórzy liberalni chrześcijanie, wraz z innymi osobami o poglądach lewicowych, skłonni są do budowania porówn....

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

W dniach 27-29 kwietnia w Wiśle-Jaworniku odbyła się konferencja teologiczna na temat: „Opętanie demoniczne i egzorcyzm– luterańska perspektywa&rdqu....

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Szwedzkojęzyczny finlandzki dziennik HBL donosi, że Kościół Finlandii suspendował 5 księży służących w Ewan....

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Jak co roku w dniu 21 marca – tym razem w 330   rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha, w ewangelickim Kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu miał....

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawiciele portalu „Konfesyjni” w dniu 13 maja 2013 r.  posadzili swoje drzewko w Ogrodzie Reformacji na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku - Salmopolu. Jest to ozdobna wierzba japońska.

Konfesyjny Portal Luterański reprezentowali:  redaktor naczelny Tomasz Płaziński, redaktor Agnieszka Ostrowska-Fetera oraz redaktor portalu i administrator strony Wspólnoty Liturgicznej Św. Pawła Apostoła, student teologii V roku Jakub Retmaniak, którzy przyjechali do Szczyrku bezpośrednio z odbywających się w Wiśle – Jaworniku, rekolekcji liturgicznych organizowanych przez Wspólnotę Św. Pawła.

Skromna uroczystość posadzenia drzewka rozpoczęła się o godz. 17.00 w kościele Parafii Ewangelickiej w Szczyrku, krótką modlitwą, którą poprowadził gospodarz Ogrodu Reformacji ks. Jan Byrt.

Następnie, przedstawiciele „Konfesyjnych” wręczyli ks. Janowi Byrtowi symboliczny podarunek w postaci koszulki z logo Konfesyjnego Portalu Luterańskiego.  

„Konfesyjna” wierzba została posadzona w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i budynku plebanii w Szczyrku – Salmopolu. Będzie  zatem widoczna dla wszystkich odwiedzających Parafię. Mamy nadzieję, że gdy zakwitnie, przyozdobi przepiękny Ogród Reformacji, którego pomysłodawcą i realizatorem jest znany nie tylko w kręgach ewangelickich – wspaniały duchowny naszego Kościoła ks. Jan Byrt.

Po wkopaniu  drzewka, ks. Jan Byrt zaprosił przedstawicieli „Konfesyjnych” na herbatkę. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy ks. Janowi Byrtowi za gościnę. Czujemy się zaszczyceni, że nasze skromne drzewko mogło również wzbogacić Ogród Reformacji.


 

comments