Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

W dniu dzisiejszym po raz kolejny podjęta została próba wprowadzenia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP ordynacji kobiet na prezbiterów. Aby by....

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

Zdarzą się, iż niektórzy liberalni chrześcijanie, wraz z innymi osobami o poglądach lewicowych, skłonni są do budowania porówn....

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

W dniach 27-29 kwietnia w Wiśle-Jaworniku odbyła się konferencja teologiczna na temat: „Opętanie demoniczne i egzorcyzm– luterańska perspektywa&rdqu....

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Szwedzkojęzyczny finlandzki dziennik HBL donosi, że Kościół Finlandii suspendował 5 księży służących w Ewan....

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Jak co roku w dniu 21 marca – tym razem w 330   rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha, w ewangelickim Kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu miał....

 

W dniu 11 maja 2013 r. Ogród Reformacji w Szczyrku wzbogacił się o kolejne drzewko. Obok brzózek, które zasadzili Adam Małysz i Hannu Lepisto,  swojego symbolicznego " Dęba Piotra " posadził Piotrek Żyła.

Piotr Żyła jest jednym z najsympatyczniejszych skoczków narciarskich reprezentacji Polski. Odpowiedział natychmiast na zaproszenie Parafii Ewangelickiej w Szczyrku  i pojawił się, aby zasadzić drzewko w Ogrodzie Reformacji .

W zeszłym tygodniu swoje drzewa  posadzili  premier prof. Jerzy Buzek i biskup Kościoła Ewangelickiego z Czech Jan Wacławek. Wówczas moje dzieci zasugerowały, abym zaprosił lubianego przez wszystkich sportowca - Piotra  Żyłę.

Wizyta Piotra była bardzo mile spędzonym czasem .  Rozpoczęliśmy modlitwą  i Słowem Bożym, a po pieśni  - w imieniu miasta Szczyrk  pozdrowił naszego skoczka Przewodniczący Rady Miasta Antoni Byrdy oraz  Przedstawiciel Biura Promocji Miasta  Jakub Gołdyn . W imieniu Parafii Ewangelickiej wyraziłem wielką radość z powodu tego wydarzenia i wręczyłem naszemu Gościowi specjalny kubek do kawy wydany z okazji 500-lecia Reformacji .

Kulminacyjnym momentem wizyty było oczywiście wkopanie dęba w Ogrodzie Reformacji. Bóg  zadbał o jego podlanie i zesłał nam lekką mżawkę. Po zakończeniu tej skromnej, ale niezwykle miłej uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali od  Piotra Żyły kartki z autografem  i udali  sie na ciepłą herbatkę, gdzie mogli zadawać Gościowi różne pytania.

Idea Ogrodu Reformacji powstała na początku dekady. Jej założeniem jest zasadzenie na 500 lecie Reformacji 5000 drzew i projekt ten się powoli realizuje . Obecnie zbliżamy się już do 4000 drzewka. Chcemy, aby różne środowiska sadziły tutaj swoje drzewa, aby pozostały po nas nie tylko dobre wspomnienia, ale i ten wspaniały, stworzony przez Boga las. Jemu niech będzie chwała. A drzewka rosną w obecności 5000 krokusów,  5000 narcyzów,  500 rododendronów i 500 budek dla ptaków - na 500 lecie Reformacji.

W poniedziałek 13 maja br. do Ogrodu Reformacji  przybędzie kolejne drzewko – tym razem od portalu „Konfesyjni”. Przedstawiciele „Konfesyjnych” tj.  redaktor  naczelny portalu Tomasz Płaziński oraz redaktorzy :  Agnieszka Ostrowska-Fetera i Marcin Ślizak pojawią się w Szczyrku o godz. 17.00. 

 

comments