Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

W dniu dzisiejszym po raz kolejny podjęta została próba wprowadzenia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP ordynacji kobiet na prezbiterów. Aby by....

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

Zdarzą się, iż niektórzy liberalni chrześcijanie, wraz z innymi osobami o poglądach lewicowych, skłonni są do budowania porówn....

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

W dniach 27-29 kwietnia w Wiśle-Jaworniku odbyła się konferencja teologiczna na temat: „Opętanie demoniczne i egzorcyzm– luterańska perspektywa&rdqu....

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Szwedzkojęzyczny finlandzki dziennik HBL donosi, że Kościół Finlandii suspendował 5 księży służących w Ewan....

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Jak co roku w dniu 21 marca – tym razem w 330   rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha, w ewangelickim Kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu miał....

Nabożeństwa letnie w takich miejscowościach woj. śląskiego jak Szczyrk odbywają się najczęściej z udziałem wielu gości z kraju i z zagranicy. Szczyrk jak i jego sąsiedzi (Brenna, Wisła, Istebna,Ustroń) jest miejscowością turystyczną, zatem wielu turystów - nie tylko ewangelików, odnajduje w niedziele nasz kościółek w tych pięknych groniach i uczestniczy w uroczystym nabożeństwie. Wielu przychodzi z potrzeby ducha, ale są tacy, którzy przychodzą z ciekawości - co to są ci ewangelicy i jak wygląda ich nabożeństwo. Dla naszych gości specjalnie wprowadziliśmy rzutnik i projektor, którym wyświetlamy wszystkie pieśni, liturgię i teksty biblijne na dużą ścianę, więc każdy może czynnie uczestniczyć w nabożeństwie. Podczas Komunii Świętej używamy jednego z kielichów, które otrzymaliśmy od prezydenta Polski, prezydenta Niemiec oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i od premiera Holandii (oczekujemy na kielich od prezydenta Bronisława Komorowskiego).

Wielu parafian z całej Polski w czasie urlopowym przemieszcza się w niedziele samochodami na wszelkiego rodzaju wycieczki i uczestniczy w ewangelickich nabożeństwach w takich miejscowościach jak Szczyrk, Wisła,Ustroń czy Brenna - a później wyruszają na nasze piękne szlaki beskidzkie, szukając ciekawych miejsc związanych z Kościołem Ewangelickim, a min. kamiennych ołtarzy w lasach beskidzkich. Jednak takich nabożeństw jak przeżyliśmy 14.08.2010 życzymy wszystkim z całego serca. Nabożeństwo międzynarodowe z udziałem gości z Polski, Czech oraz Niemiec, pełne mocy Ducha Świętego. Przez kilka dni mieliśmy okazję gościć w Szczyrku w naszym Domu Gościnnym seniorów z Trzanowic (Republika Czeska). Był to czas naprawdę błogosławiony. Naszym gościom staraliśmy się pokazać jak najwięcej z życia naszej parafii i naszego miasta. Byliśmy na wycieczce przy Ołtarzu Europejskim gdzie wspólnie dowiedzieliśmy się historii budowy tego ciekawego jedynego w Europie Ołtarza. Do Ołtarza prowadził nasz jedyny w Polsce szlak Bożych błogosławieństw. To jedyny taki szlak w Beskidach oznaczony Słowem Bożym. Wiedzie on z Białego Krzyża na Kotarz do Ołtarza Europy. Zwiedziliśmy nasze miasto Szczyrk oraz wyjechaliśmy krzesełkami na najwyższą górę w Beskidach - Skrzyczne (1255 m. n.p.m.). Bóg błogosławił nam wspaniałą pogodą! Każdego wieczoru mieliśmy okazję wspólnie spotkać się w kościele na godzinnych Bożych lekcjach ze Słowa Bożego. To były cudowne Boże spotkania z nami - kończone zawsze modlitwą dziękczynną i wieczorną pieśnią. W niedzielę zaś wszyscy razem mieliśmy okazję uwielbiać Boga na nabożeństwie. Nasi goście upiększyli nabożeństwo wspaniałym śpiewem. Było międzynarodowo a Duch Święty czynił jedność w różnorodności. Wspaniałe spotkanie. Za wszystko dziękujemy Bogu! Niech Bóg będzie zawsze uwielbiony!
Kościoły w naszych miejscowościach turystycznych są dla wszystkich turystów szeroko zawsze otwarte!
Zapraszamy

comments