Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

W dniu dzisiejszym po raz kolejny podjęta została próba wprowadzenia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP ordynacji kobiet na prezbiterów. Aby by....

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

Zdarzą się, iż niektórzy liberalni chrześcijanie, wraz z innymi osobami o poglądach lewicowych, skłonni są do budowania porówn....

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

W dniach 27-29 kwietnia w Wiśle-Jaworniku odbyła się konferencja teologiczna na temat: „Opętanie demoniczne i egzorcyzm– luterańska perspektywa&rdqu....

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Szwedzkojęzyczny finlandzki dziennik HBL donosi, że Kościół Finlandii suspendował 5 księży służących w Ewan....

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Jak co roku w dniu 21 marca – tym razem w 330   rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha, w ewangelickim Kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu miał....

W niedzielę 28 października -  w iście zimowej scenerii  w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku - Salmopolu  zakończono sezon motocyklistów 2012 na Śląsku.
Zimowa aura nie zraziła jednak uczestników. Nabożeństwo poprowadzili dwaj motocykliści z Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego:  ks. Henryk Mach z Białej i ks. Jan Byrt ze Szczyrku.
Zamiast na dwóch - przedstwiciele środowisk chrześcijańskich motocyklistów przyjechali  na nabożeństwo na czterech kółkach.
Podczas nabożeństwa  wyświetlono prezentacje z wyjazdów letnich i  ewangelizacje  z działalności motocyklistów w tegorocznym sezonie. Wszyscy mieli okazję podziękowac Bogu za wspaniałe lato i prosić Boga o błogosławieństwo na zimę . Podziękować za opiekę i możliwośc zwiastowania Ewangelii w wielu zakątkach Polski.
 Po nabożeństwie odbyło się spotkanie przy kawie i herbatce  we wspaniałym gronie zapalonych miłośników dwóch kółek. Były  wspomnienia wyjazdów, dzielenie się przeżyciami, ciekawymi chwilami.  Ustalono również, że nabożeństwo na początek sezonu w 2013 r. odbędzie się w ostatnią niedzielę kwietnia przyszłego roku.
Ks. Jan Byrt wraz z organizatorami już dziś serdecznie zaprasza motocyklistów  i wszystkich, którzy chceliby uczestniczyć w tym spotkaniu.

opracowano na podstawie relacji ks. Jana Byrta

comments