Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

Ordynacja kobiet po raz kolejny upadła

W dniu dzisiejszym po raz kolejny podjęta została próba wprowadzenia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP ordynacji kobiet na prezbiterów. Aby by....

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

?Mesjasz? objawił się w Kolonii

Zdarzą się, iż niektórzy liberalni chrześcijanie, wraz z innymi osobami o poglądach lewicowych, skłonni są do budowania porówn....

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

Konferencja teologiczna w Wiśle-Jaworniku

W dniach 27-29 kwietnia w Wiśle-Jaworniku odbyła się konferencja teologiczna na temat: „Opętanie demoniczne i egzorcyzm– luterańska perspektywa&rdqu....

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Kościół Finlandii pozbywa się konserwatywnych duchownych

Szwedzkojęzyczny finlandzki dziennik HBL donosi, że Kościół Finlandii suspendował 5 księży służących w Ewan....

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Wielka Msza we Wrocławiu AD 2015

Jak co roku w dniu 21 marca – tym razem w 330   rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha, w ewangelickim Kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu miał....

Do Czcigodnych Braci i Sióstr

Luterańskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej,

Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej,

Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego [Luterańskiego] w Rzeczypospolitej Polskiej.

Drogie Siostry i drodzy Bracia w Panu!

Na prośbę niektórych stałych uczestników naszych rekolekcji oraz koordynatorów naszych spotkań, pragnę Was zaprosić i podać do wiadomości, że jesienne rekolekcje dla duchowieństwa i wiernych naszych Kościołów zainteresowanych liturgią, odbędą się zgodnie z uchwała poprzedniego (wielkanocnego) spotkania:

od niedzieli (21 Niedzieli po Trójcy Świętej), dnia 28 października 2012 r. od godziny 19.00

do wtorku, dnia 30 października 2012 r. do godziny 15.00

jak dotąd w Domu Gościnnym Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Wiśle – JAWORNIKU przy ul. Jodłowa 8a (tel.: 33 855 17 15, fax: 33 855 34 16,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Pod powyższym adresem można się zgłaszać do czwartku, dnia 25 października 2012 r.

Niestety, nie posiadamy żadnego funduszu i dlatego sami musimy sobie opłacić koszta pobytu. Koszt  pobytu wynosi: nocleg – 25,00 zł., śniadanie 10,00 zł., kolacja 10,00 zł., obiad 16,00 zł.  Opłata na miejscu.

Nasze rekolekcje tym razem rozpoczną się w niedzielę wieczorem, dnia 28 października 2012 r. od kolacji, a to z tego względu, że w tę niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się instalacja na proboszcza ks. Rafała Bukowieckiego w  kościele ewangelicko-luterańskim w Czeskim Cieszynie przy ul. Cmentarnej.

W programie naszych rekolekcji m.in:

  1. Wykłady na temat: Urząd Kościoła, ordynacja, konsekracja, sukcesja apostolska i omówienie książki ks. Jana Grossa p.t.: Pochodzenie sukcesji apostolskiej polskich biskupów luterańskich.
  2. Nabożeństwa Liturgii Godzin, oraz uroczyste nabożeństwo ze Spowiedzią i Sakramentem ołtarza we wtorek, dnia 30 października 2012 r. o godzinie 8.00.

Ks. proboszcza Zdzisława Sztwiertnię prosimy o ogłoszenie w swojej parafii tego nabożeństwa we wtorek o godz. 8.00 i zachęcenie zborowników do udziału w nim. Dziękujemy!

Dokładny program zostanie każdemu z uczestników wręczony na miejscu.

Wszystkich zainteresowanych zarówno duchownych jak i świeckich serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy w Jezusie Chrystusie Panu naszym!

Szczęść Boże!

KOORDYNATORZY:

Ks. Jan Gross (KEA)                                                                              

Ks. Rafał Bukowiecki (LECAV)    

Ks. Witold Strumpf (SCEAV)                                                      

Stud. teol. Jakub Retmaniak (KEA)

 

LUTERAŃSKA KONFERENCJA LITURGICZNA  

WSPÓLNOTA ŚW. PAWŁA  APOSTOŁA

PL 43-400 Cieszyn. Plac Kościelny 8

tel.: + 48 79 41 89 394;  +420 77 51 71 347

 

comments