500 płyt CD ze Słowem Bożym

500 płyt CD ze Słowem Bożym

Ks. Jan Byrt z naszej zaprzyjaźnionej Parafii w Szczyrku-Salmopolu rozpoczął realizację kolejnego projektu ewangelizacyjnego, który podobnie jak poprzednie....

Opaska ze Słowym Bożym

Opaska ze Słowym Bożym

Jedni na scenach palą Słowo Boże i pozostają bezkarni - a my nie wstydząc się manifestowania miłości do Jezusa i Słowa Bożego głośmy Ewangelię! Jam ....

Wywiad z ks. Janem Byrtem

Wywiad z ks. Janem Byrtem

Ruszyła zainicjowana przez ks. Jana Byrta z Parafii w Szczyrku akcja „Werset Słowa Bożego na samochodzie”. Przypomnijmy, iż Pomysłodawca poszukuje 50....

Chlebek dla młodej pary

Chlebek dla młodej pary

Kolejna inicjatywa ks. Jana Byrta z parafii w Szczyrku-Salmopolu skierowana jest do par wstępujących w związek małżeński. Ks. Byrt proponuje nowożeńcom chleb ze Słowem B....

Jedni na scenach palą Słowo Boże i pozostają bezkarni - a my nie wstydząc się manifestowania miłości do Jezusa i Słowa Bożego głośmy Ewangelię!

Jam jest z tobą i będę cię strzegł wszędzie dokądkolwiek pójdziesz (I Mojż 28,15).Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zamanifestowania swojej wiary w Jezusa - a co za tym idzie, wyznania Go współczesnemu światu.
Można to czynić na wiele sposobów. Bóg potrzebuje dzisiaj świadectwa ludzi wierzących, potrzebuje żywych, aktywnych, prawych apostołów, na których inni będą patrzeć i obserwując ich żywą wiarę, będą mogli powiedzieć: "Ten człowiek należy do Jezusa".
Niedawno temu rozesłaliśmy wielu kierowcom w Polsce nalepki ze Słowem Bożym - podkreślając, że jeśli umieszczą je na samochodzie, to ten znak będzie ich zobowiązywać do godnego, chrześcijańskiego zachowywania się na jezdni. Rozdaliśmy również kilkaset koszulek ze Słowem Bożym.
Teraz, proponujemy opaskę silikonową na rękę ze Słowem Bożym, aby w ten sposób jeszcze dalej i jeszcze mocniej popularyzować Słowo wśród ludzi.
Taki sposób manifestowania swojej wiary ma swoje korzenie w Biblii, bowiem w czasach starotestamentowych Żydzi jako pierwsi nosili opaski z Żywym Słowem i w ten sposób starali się wypełniać nakaz Boga.
Podkreślamy, że opaskę może nosić każdy, kto wyrazi taką chęć. Naturalnie i tutaj trzeba wyraźnie zanaczyć, że każdy, kto świadomie będzie nosił tę opaskę, deklaruje, że kocha i należy do Jezusa oraz identyfikuje się z Jego Słowem.
Podobnie jak przy ślubie nowożeńcy zakładając obrączki biorą na siebie wielką odpowiedzialność - tak również czynią to zakładając opaskę.
W V Księdze Mojżeszowej (Powtórzonego Prawa) Pan Bóg mówi o pewnych symbolach, które mamy umieszczać, gdzie się da, aby nam przypominały o posłuszeństwie wobec Słowa. Mamy te słowa przywiązać jako znak do swojej prawej ręki. Dziś dzięki nowoczesnym materiałom możemy to zrobić łatwiej niż Żydzi w czasach starotestamentowych.
Możemy zatem w prosty sposób wyrazić naszą wiarę będąc "solą tej ziemi", "światłością świata" i dawać świadectwo wiary w Jezusa.

Na części opasek znajduje się cytat z Księgi Rodzaju: "Jam jest z Tobą i będą Cię strzegł dokądkolwiek pójdziesz", na innych zaś są słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: "Niech ci błogosławi Pan i niech cię strzeże" oraz "Aniołom swoim polecił aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich", Psalm 91.11 .

Zachęcamy wszystkich, bez względu na wyznanie, do tej formy współczesnego apostolstwa. W ten sposób możemy być apostołami Jezusa XXI wieku i przy pytaniu przyjaciół dlaczego tę opaskę nosimy (bo kolory są bardzo widoczne) - możemy zaświadczyć o Jezusie. Wyznać mojego Boga przed ludźmi! Tak samo jak noszenie koszulek z cytatami biblijnymi czy też przyklejenie nalepki ze Słowem Bożym na samochód - tak również założenie opaski zobowiązuje nas do godnego reprezentowania Jezusa. Słowo Boże trzeba zwiastować w różnorodny sposób opierając się także na współczesnych trendach .
Zapraszam po odbiór opasek do parafii ewangelickiej w Szczyrku. Kontakt mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

comments